+48 602 321 962, +48 602 387 845
glob.gliwice@interia.pl

PN - PT 9.00 - 19.00
Sob - Niedz - Na zlocie

Zapraszamy do kontakty rodziny, które chcą do nas dołączyć

Napisz wiadomość

Historia Gliwickiego Klubu Caravaningowego GLOB

Staraniem entuzjastów turystyki caravaningowej Feliksa Kwiatkowskiego, Mariana Załęgi (już nieżyjący) oraz współzałożyciela z ramienia zarządu

Auto Moto Klubu Gliwice Mariana Klęczara, V-ce prezesa A.M.K. ds. Sportów Popularnych i Turystyki, w czerwcu 1987 roku, powstało przy Auto Moto Klubie Koło Caravaningu przyjmując nazwę „GLOB”

Kolejnymi przewodniczącymi byli: Marian Załęga (1 rok), Jakub Trembecki (1,5 roku), Feliks Kwiatkowski (3 lata), Marek Tarłowski (2 lata), kolejny raz Marian Załęga (4 lata), a od wiosny 1998 roku Marian Klęczar (pod koniec 2004 roku zrezygnował z funkcji przewodniczącego).

Koło Caravaningu „GLOB” przy A.M.K. Gliwice było kołem środowiskowym mieszkańców Gliwic i okolic, ale także mieliśmy członka z Getyngi (Niemcy).
Koło nie było związane z żadnym zakładem pracy. Liczyło 25 załóg, których członkami są ludzie różnych zawodów, od pracowników fizycznych przez nauczycieli, inżynierów, na emerytach kończąc.

Liczny udział w imprezach krajowych i zagranicznych pozwolił członkom Koła nawiązać serdeczne przyjaźnie, dokonywać wymiany doświadczeń oraz
poszerzać swoje doświadczenia turystyczne i krajoznawcze.

GLOB jest w ścisłej czołówce krajowej w klasyfikacji Klubowej oraz załogowej w Ogólnopolskim Konkursie Caravaningowym Polskiego Związku Motorowego.
W roku 1997 koło nasze zajęło 1 –sze miejsce na 18 sklasyfikowanych klubów, a załogi: Struzik (1-miejsce), Tarłowski (2-miejsce) Gil (6), Kotula (8) i Giemra (10) uplasowały się w pierwszej dziesiątce na 88 załóg sklasyfikowanych.
Natomiast w nowej dyscyplinie: Mistrzostwach Polski w Jeździe Samochodem z Przyczepą, w klasyfikacji klubowej zajęliśmy 5-te miejsce na 14 sklasyfikowanych klubów, a w klasyfikacji indywidualnej kol. Kotula zajął 3 miejsce na 49 sklasyfikowanych załóg.
W Okręgowym Konkursie Carawaningowym klub nasz od wielu lat jest w czołówce startujących klubów.
W kolejnych latach nigdy nie spadliśmy poniżej 5-go miejsca.

W roku 2003 Koło nasze jako jedno z najaktywniejszych w kraju, na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego było organizatorem Zlotu Caravaningowego z okazji 30-to lecia Caravaningu w Polskim Związku Motorowym, który odbył się na terenie Campingu w Kamieniu k/Rybnika.
Zlot ten zaszczycili swoją obecnością: Prezydent Światowej Federacji Campingu i Caravaningu, Pan Lars Dahlberg z małżonką, władze Zarządu Głównego P.Z.M. na czele z Prezesem Andrzejem Witkowskim, władze Zarządu Okręgowego P.Z.M. w Katowicach z Prezesem Henrykiem Piechelem, oraz przedstawicieciele władz miast: Gliwic,Wodzisławia i Rybnika.
Komandorem Zlotu był kol. Marian Klęczar.

W roku 2005 z powodu niezbyt przyjemnej atmosfery w Auto Moto Klubie Gliwice, członkowie Koła caravaningu GLOB postanowili odłączyć się od A.M.K. i założyć samodzielny Klub Caravaningowy.
W 2005 roku został zarejestrowany w Urzędzie Miasta Gliwice nowy klub pod nazwą Gliwicki Klub Caravaningowy „GLOB”, którego prezesem został kol. Marian Klęczar, V-ce prezesem kol. Paweł Korek, sekretarzem kol. Janusz Seweryn skarbnikiem kol. Tomasz Korek.
W lutym 2009 Marian Klęczar został Prezesem Honorowym, a nowy skład zarządu jest następujący: Paweł Korek – Prezes, Jerzy Wojczyk – wice i Tomasz Korek – skarbnik.
Działalność klubu polega na uczestnictwie w zlotach caravaningowych w kraju i za granicą i ich organizacji.
Poznajemy przez to wspaniałych ludzi, super miejsca, w których można znakomicie wypocząć, doskonale się zabawić, szlifując jednocześnie swoje umiejętności jazdy z przyczepą, podnosząc bezpieczeństwo ruchu drogowego i kulturę turystyki zmotoryzowanej. Tego samego uczą się nasze dzieci, z których kolejne już pokolenia w podobny sposób chcą spędzać swój wolny czas.

Paweł Korek & Jerzy Wojczyk

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania to zapraszamy do kontaktu

+48 602 321 962lub

FORMULARZ