+48 602 321 962, +48 602 387 845
glob.gliwice@interia.pl

PN - PT 9.00 - 19.00
Sob - Niedz - Na zlocie

Jeżeli byłeś na zlocie i chcesz zdjęcie w większym formacie:

Napisz wiadomość

W dniach od 2 do 4 czerwca 2017 r. załogi Gliwickiego Klubu Caravaningowego gościły brać caravaningową na zorganizowanym przez siebie Ogólnopolskim Zlocie Caravaningowym GLOB 2017. Tym razem motywem zlotu była ogólnie pojęta sztuka teatralna.
„Sztuka pod adresem” to intrygujący zwrot, który był głównym tytułem imprezy. Jest to jednocześnie nazwa projektu teatralnego, stworzonego przez Katarzynę Bonev, aktorkę, reżysera, twórcę scenariusza, który, dosłownie ,wprowadza sztukę pod adresy.
„Ość w gardle” – jednoaktowe przedstawienie, komedia małżeńska z czworgiem bohaterów, które odbyło się wśród zlotowiczów, było głównym punktem sobotniego wieczoru. Koncepcja twórcy spektaklu zakłada brak granic pomiędzy widzem a aktorem, minimalizuje scenografię, sprowadzając ją do kanapy i dwóch foteli stojących prawie pośród krzeseł widzów. Świetnie napisany tekst co rusz wywoływał salwy śmiechu. Bliskość aktorów nie onieśmielała, powodowała za to niecodzienne przeżycia, wrażenie uczestniczenia w tym, co rozgrywało się na scenie. A dlaczego był „tylko dla dorosłych”? Kto był – wie, kto nie był – niech szuka…;-)
Odrobinę ryzykowny pomysł zaserwowania naszym gościom czegoś innego niż zwykle, udał się nadzwyczaj…
Ale od początku.
Zlot odbył się nad przepięknym Jeziorem Srebrnym w Januszkowicach koło Kędzierzyna-Koźla. Już po raz trzeci gliwicki klub wybrał to miejsce na swoją imprezę. Nieprzypadkowo. Miejsce magiczne, pełne zieleni, czystej wody, śpiewu ptaków i, nierzadko, ryku silników napędzających motorówkę lub skuter wodny.
Uczestnicy zjazdu zostali poddani próbom, których charakter był jednoznaczny: musieli wykazać się znajomością tematyki filmowo-teatralnej. Oczywiście, wszystko na wesoło.
Było więc przymierzanie kostiumów: mężczyźni – kobiece, kobiety – męskie.
Było odgadywanie tytułów na podstawie melodii. Na na kolejnym stanowisku to samo zadanie należało wykonać używając techniki znanej z kalamburów. Bardzo trudne okazało się szukanie dziwnych przedmiotów w przepastnych magazynach rekwizytorni i charakteryzatorni. Dziewczyny: wiecie już co to jest sierpak i rozpłatnica? A mąż wreszcie będzie wiedział jaka jest różnica pomiędzy tubką pasty do zębów a podkładu koloryzującego…
Tradycyjnie, już po raz ósmy, odbyły się Mistrzostwa Świata w Cymbergaju. Mimo emocji, rozgrywki pomiędzy zawodnikami były zażarte i pełne zaangażowania.
Młodzi caravaningowcy zostali zaproszeni na rejs po jeziorze amerykańską łodzią motorową o mocy 300KM. Jak zwykle, nienagannie ubrany kapitan Jan tak prowadził swoją jednostkę, że radości i pisków nie było końca.
Bezpośredni styk z prawdziwą sztuką mieli także najmłodsi. W czasie, gdy starsi brali udział w swoich zajęciach, odbyły się warsztaty teatralne, podczas których dzieci przygotowały krótkie przedstawienie pod kierunkiem aktorki cieszyńskiego teatru.
Premiera odbyła się podczas ceremonii zakończenia zlotu, brawa były na stojąco…
Mamy nadzieję, że 83 załogi biorące udział w zlocie, z czego 13 organizatorów, zostało skutecznie zarażone niezahamowaną potrzebą kontynuowania doznań emocjonalnych, jakie zapewnia nam przybytek Melpomeny.

Galeria zdjęć

2017 Januszkowice - Teatralny

Paweł Korek & Jerzy Wojczyk

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania to zapraszamy do kontaktu

+48 602 321 962lub

FORMULARZ